Richtprijzen met bron · bijgewerkt oktober 2026 WhatsApp 06 13 47 88 16Zo werken wij

Per stad

Dakkosten per stad en provincie

Hoe oud zijn de woningen in uw stad, welke dakklussen spelen er en welke regels gelden? Met CBS-cijfers per gemeente.

Per stadblad 08
A · PLAT DAKB · HELLEND DAK L = 8,0 m B = 5,0 m m² = L × B = 8,0 × 5,0 = 40 m² α = 40° schuin 6,0 m h m² = 6,0 × 5,0 = 30 m² per dakvlak voorbeeldmatenA · PLAT DAKB · HELLEND DAK L = 8,0 m B = 5,0 m m² = L × B = 8,0 × 5,0 = 40 m² α = 40° schuin 6,0 m h m² = 6,0 × 5,0 = 30 m² per dakvlak voorbeeldmaten
Dakkostencalculatorschematisch · geen schaal

Kort antwoord Bijgewerkt:

  • 28 grote steden in heel Nederland en 12 plaatsen in de regio Utrecht, elk met eigen cijfers en informatie.
  • Woningvoorraad per bouwperiode uit CBS StatLine (stand 1 januari 2026), vergeleken met Nederland: 18% van alle woningen is van vóór 1945.
  • Alle 12 provincies, met de omgevingsdiensten die toezien op asbest en bouwregels.
  • Prijzen zijn landelijke openbare richtprijzen, incl. btw.

De grootste steden

Per stad hebben we de woningvoorraad van het CBS geanalyseerd: hoeveel woningen er zijn, uit welke bouwperiode en welk type. Dat bepaalt welke dakklussen er vooral spelen. Daarnaast per stad de bouwgeschiedenis, beschermde stadsgezichten, de omgevingsdienst en indicatieve prijzen.

Woningvoorraad per stad (CBS, 1 januari 2026, hele gemeente)
StadProvincieWoningenVóór 1945
AmsterdamNoord-Holland494.44938,7%
RotterdamZuid-Holland330.62029%
Den HaagZuid-Holland274.72538,9%
GroningenGroningen125.82128,1%
EindhovenNoord-Brabant122.95613,6%
TilburgNoord-Brabant107.96616,8%
AlmereFlevoland95.4730%
BredaNoord-Brabant89.38315,7%
NijmegenGelderland88.77519,4%
ArnhemGelderland81.88323,7%
HaarlemNoord-Holland80.58847,5%
EnschedeOverijssel78.44819,2%
Den BoschNoord-Brabant77.82510,6%
ApeldoornGelderland76.51016,3%
ZaanstadNoord-Holland73.02518,6%
AmersfoortUtrecht72.80315,3%
HaarlemmermeerNoord-Holland69.2816,8%
MaastrichtLimburg66.57724,2%
LeeuwardenFriesland66.21927,1%
LeidenZuid-Holland65.78430,3%
ZwolleOverijssel62.28715,2%
ZoetermeerZuid-Holland58.6731,2%
DordrechtZuid-Holland58.07622%
AlkmaarNoord-Holland55.14517,9%
DelftZuid-Holland54.77721,7%
EdeGelderland53.22510,2%
EmmenDrenthe50.89910,2%
MiddelburgZeeland25.10420%
Nederland8.344.95318%

Plaatsen in de regio Utrecht

In de regio Utrecht is al een aangesloten vakbedrijf actief. Daarom is hier per woonplaats uitgezocht welke woningen er staan, uit welke periode, welke dakklussen daarbij passen, wat ISDE betekent en of er een rijksbeschermd stads- of dorpsgezicht ligt.

Per provincie

Beschermde stads- en dorpsgezichten

In een rijksbeschermd stads- of dorpsgezicht moet de gemeente het gebied beschermen in het omgevingsplan. Voor zichtbare wijzigingen aan een dak, zoals een ander pantype, een dakkapel of een dakraam aan de straatkant, kan daar een omgevingsvergunning nodig zijn. Op de stadspagina's staat welke gezichten er liggen. Controleer de regels voor uw adres altijd via het Omgevingsloket.

Prijzen per klus

De prijzen op de stadspagina's zijn landelijke openbare richtprijzen, geen lokale tarieven. Alle prijzen per klus en per materiaal staan op dakkosten per klus.

Uw eigen prijs?

Vul uw postcode en maten in de calculator in.

Naar de calculator

Bronnen

Alle prijzen staan ook in prijzen.json. Uitleg over de rekenmethode: Over ons.

FAQ

Veelgestelde vragen

Voor welke steden is er een pagina?

Voor de 28 grootste gemeenten van Nederland plus enkele provinciehoofdsteden, en voor 12 plaatsen in de regio Utrecht. Elke pagina heeft eigen cijfers en informatie; we maken geen pagina's met alleen een andere plaatsnaam.

Zijn de prijzen per stad verschillend?

Nee. Het zijn landelijke openbare richtprijzen. Per stad verschilt vooral welke klussen bij de woningen passen en welke regels gelden. Lokaal kunnen parkeren, bereikbaarheid en steigerwerk de prijs beïnvloeden.

Waar komen de cijfers over woningen vandaan?

Uit CBS StatLine, tabel 82550NED: de woningvoorraad op 1 januari 2026 per gemeente, naar bouwjaarklasse en woningtype. De cijfers gelden voor de hele gemeente.

Hoe weet ik of mijn huis in een beschermd gezicht ligt?

Kijk in het Omgevingsloket op de kaart bij uw adres, of vraag het de gemeente.

Wat kost uw dak? Reken het in 1 minuut uit.

Postcode, klus en maten: u ziet direct de prijsopbouw per onderdeel, incl. btw en ISDE-subsidie waar die geldt. Gratis en zonder account.

Bereken prijs WhatsApp